Autor textu MediaGuru
V rámci své nové kampaně Vodafone vybízí veřejnost k recyklaci
nefunkčních telefonů.
U příležitosti Dne Země spustí Vodafone kampaň, která bude veřejnost vyzývat k recyklaci nefunkčních mobilů. Všichni, kteří odevzdají svůj starý přístroj, si mohou odnést i slevu na nový mobil nebo chytrý lokátor Samsung Galaxy SmartTag2. Operátor za každý vybraný kus přispěje Světovému fondu ochrany přírody (WWF) 27 korun.
Kampaň podporující sběr starých mobilů začne na Den Země 22. dubna a poběží až do 22. května. Během té doby může do prodejny Vodafonu kdokoli přinést starý telefon a vybrat si některou z nabízených slev. V šuplících českých domácností totiž dle odhadů společnosti Roma leží zhruba deset milionů nepoužívaných telefonů. Dnešní technologie umožňují recyklovat až 95 % v mobilech obsažených materiálů. Hlavní složkou jsou plasty, které tvoří zhruba polovinu hmotnosti telefonu. Zastoupeny jsou ale i vzácné kovy, mimo jiné třeba zlato a stříbro. Odpovědnou recyklací nepoužívaných mobilů lze životnímu prostředí ulehčit.
„Odměny za odevzdání vysloužilých mobilů jsou jednou z cest, jak nejen informovat, ale i motivovat k recyklaci nefunkčních telefonů. Peníze z recyklace navíc pomáhají projektům podporovaným Nadací Vodafone, jako je například aplikace Záchranka nebo aplikace Bright Sky na pomoc obětem domácího násilí. Navíc už třetím rokem spolupracujeme se Světovým fondem na ochranu přírody a za každý předaný telefon k recyklaci nebo telefon prodaný přes naši službu Re-start přispíváme na aktivity Fondu částkou 27 korun,“ vysvětluje Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu.
Na smysl recyklace a podporu WWF upozorní mediální kampaň, která zahrnuje newsletter rozeslaný ještě před začátkem akce, příspěvky na sociálních sítích i animace ve všech prodejnách. Počítá se i s rozesílkou SMS. Microsite se všemi potřebnými informacemi spustí operátor se začátkem kampaně 22. dubna na vodafone.cz/pomozte-starym-mobilem.
-stk-
# reklama # kampaň # Vodafone # mobilní telefon # recyklace # WWF # Rema
Autor textu MediaGuru
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.
# Aktuality # Lidé # Marketing
Na pozici Growth & Community Lead nastupuje Milena Yasmin Žitníková,
která bude mít na starost rozvoj členské základny, investorských akcí
i strategických partnerství.