Autor textu ČTK
Věřitelé Šlágr TV, která je v insolvenci, přihlásili pohledávky za
92,3 milionu korun.
Věřitelé Šlágr TV, která je v insolvenci, přihlásili pohledávky za 92,3 milionu korun. Firma má majetek v hodnotě 4,3 milionu korun. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Krajský soud poslal do konkurzu televizi loni v listopadu, insolvenční návrh na sebe podala sama televize. Kvůli sporu s firmami České radiokomunikace a Czech Digital Group není od půli loňského června schopná hradit své závazky, má zablokované účty. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku.
Insolvenční správce Jan Zachariáš uvedl, že firma už nevyvíjí žádnou podnikatelskou činnost. Vypracoval soupis majetkové podstaty, který se bude dál doplňovat. „Do insolvenčního řízení se přihlásilo deset věřitelů a celková výše přihlášených pohledávek je 92,3 milionu Kč," uvedl správce. Jedny z nejvyšších pohledávek za desítky milionů přihlásila firma Czech Digital Group.
Šlágr TV je, jak loni uvedla, dlouhodobě v nepříznivé ekonomické situaci. V roce 2020 se dostala do sporu s poskytovatelem elektronických komunikací, firmou České radiokomunikace, ohledně platnosti smluv. Nehradila tak v plné výši platby firmě Czech Digital Group, ta loni v srpnu omezila Šlágru vysílání televizních programů. Pouštěla jen černou obrazovku s nápisem Šlágr bez jakékoliv další informace. „To zcela odporuje obvyklé praxi, kdy při omezení vysílání je černá obrazovka buďto doplněna informací o přesunutí vysílání na jiný televizní kanál, anebo je z ní odstraněno vše týkající se předmětné televizní stanice," uvedla firma v insolvenčním návrhu.
Investoři, jak stojí v odůvodnění, upustili od spolupráce s televizí a nákupu reklamního času. Czech Digital Group podala již dříve na televizi insolvenční návrh, jejž soud loni v květnu zamítl. Navrhla také exekučně vymoci pohledávku 19,3 milionu korun. Televize má proto účty postižené exekucí a peníze, jež na nich má, jsou zablokované. Postup Czech Digital Group a Českých radiokomunikací označila televize za koordinovaný a šikanózní.
Krajský soud nařídil jednání, kde se přezkoumají přihlášené pohledávky, na 1. února. Ve stejný den by měla být i schůze věřitelů.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila v loňském prosinci správní řízení s provozovatelem Šlágr TV o odnětí licencí k provozování programů Šlágr 2 šířeného prostřednictvím družice, Šlágr TV šířeného prostřednictvím družice a Šlágr TV šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, neboť na majetek provozovatele byl prohlášen konkurz. RRTV už letos v červenci zahájila se Šlágr TV také řízení o odnětí terestrické licence pro Šlágr 2.
Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na společnost Šlágr TV 1. listopadu 2021. Mezitím začala vysílat stanice Šláger Muzika, která nabízí obsah Šlágr TV. Licenci sice získala od slovenské Rady pro vysílání a retransmisi, její vysílání je ale určeno pro ČR. Licenci drží společnost Československá muzika, registrovaná na Slovensku, jejíž vlastníkem je Karel Peterka.
-čtk-, mav-
# TV # konkurz # insolvence # licence # pohledávka # Šlágr TV
Autor textu ČTK
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.