Autor textu MediaGuru
Mediální trh v Polsku zatím stále čeká na rozhodnutí, kdy tamní
veřejnoprávní televize začne vysílat ve standardu DVB-T2.
Proces tzv. refarmingu, tedy přechodu pozemních programů na nový standard DVB-T2 a ukončení souvisejících změn, proběhne v sousedním Polsku pravděpodobně v listopadu. Informoval o tom portál Wirtualnemedia. Redakce MediaGuru už v srpnu upozornila na kritiku komerčních vysílatelů, podle kterých TVP svou pasivitou způsobila destabilizaci na trhu. Zatímco privátní stanice musely povinně přejít na DVB-T2 už loni, multiplex 3 pokračuje celoplošně ve standardu DVB-T.
„Byl jsem na konferenci (která se týkala refarmingu, pozn. red.), kde byl i zástupce veřejnoprávní televize a tento (listopadový) termín potvrdil,“ uvedl na dotaz tamní redakce Bogusław Kisielewski, prezident společnosti Kino Polska TV. TVP se přímým dotazům na překlopení svého hlavního multiplexu do DVB-T2 stále vyhýbá. „V současné době je rozhodnutí o rezervaci DVB-T platné do konce roku a v souladu s tímto rozhodnutím bude tento multiplex převeden na nový standard,“ uvedla.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # Polsko # TVP
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.