Autor textu ČTK
Mluvčí nové koaliční vlády Andreje Babiše (ANO) se stala bývalá
moderátorka Karla Mráčková.
Mluvčí nové koaliční vlády Andreje Babiše (ANO) se stala bývalá moderátorka Karla Mráčková. Do Strakovy akademie přišla z tiskového odboru ministerstva zemědělství. V uplynulých letech pracovala také na České zemědělské univerzitě v Praze jako ředitelka odboru komunikace a vnějších vztahů. Její novou pozici dnes probrala vláda ANO, SPD a Motoristů na svém první jednání. Novináře o tom informoval Babiš.
Mráčková je absolventkou Technické fakulty České zemědělské univerzity, na Univerzitě Jana Amose Komenského vystudovala obor sociální a masová komunikace a věnovala tam se také andragogice. Mediální zkušenosti začala sbírat od roku 1994, když nastoupila do televize Nova. Od října 1995 se stala moderátorkou počasí a později pracovala i jako reportérka zpravodajství.
Mluvčí bývalého koaličního kabinetu Petra Fialy (ODS) byla skoro dva roky Lucie Michut Ješátková, která před tím zastávala stejnou pozici na ministerstvu životního prostředí. Před Michut Ješátkovou působil jako mluvčí Fialova kabinetu Václav Smolka.
-čtk-
# lidé # PR # Andrej Babiš # Vláda ČR # mluvčí # Karla Mráčková
Autor textu ČTK
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.