Innogy připravila novou kampaň přes videokonferenci
Innogy nasadila do televize novou kampaň. Její příprava probíhala přes
videokonferenci, spot natočil herec Pavel Šimčík na telefon.
Společnost Innogy v době koronaviru narychlo změnila svou reklamní kampaň. Od 27. března běží v televizi, na stanicích zastupovaných společností MediaClub a také na ČT, nový spot, který byl připraven přes videokonferenci a natočen na mobilní telefon.
„S ohledem na stávající situaci nám nepřišlo vhodné pokračovat v původní promo kampani Innogy, ale nakoupený televizní prostor (příp. i prostor či čas i v jiných médiích) využít k plnohodnotnému informování zákazníků o tom, jak mohou Innogy kontaktovat a řešit své požadavky a potřeby v tomto obtížném období, zejména za situace, kdy jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny,“ vysvětluje změnu tiskový mluvčí společnosti Václav Podzimek.
Příprava i realizace nového reklamního spotu přitom byly z důvodu ochrany zdraví realizovány distančně. „Produkce, PPM, realizace, schvalování atp., vše bylo zajištěno formou videokonferencí celého týmu v horizontu jen několika málo dní,“ popisuje Podzimek. Tvář dlouhodobé komunikace, herec Pavel Šimčík, následně natočil spot ve vlastní režii na mobilní telefon, který byl posléze postprodukčně upraven. „Jsme si vědomi toho, že kvalita výstupu neodpovídá zcela našim standardům, základním cílem kampaně ale je efektivně informovat zákazníky o současných možnostech komunikace s Innogy. A to se nám, věřím, podařilo,“ dodává Podzimek.
„V této chvíli nerozhoduje náročnost exekuce a neotřelost nápadu jako spíš včasná komunikace, která přináší zákazníkům potřebný obsah. Zkusili jsme jít cestou improvizace, která je lidem v danou chvíli mnohem bližší, protože je spontánní a autentická,” přibližuje Filip Humpl, kreativní ředitel agentury Wunderman Thompson, jež je pod kampaní podepsána spolu s kreativní supervizí ze strany VMLY&R.
„Přípravu, natočení a umístění TV spotu do médií za sedm dní bych ještě nedávno považovala za nezodpovědné vytahování teenagerů z YouTubu. Pro zkušené marketéry i reklamní matadory se zdálo být něco takového téměř nepředstavitelné. Díky velmi flexibilnímu fungování vytvořeného týmu, zejména ultrarychlému schvalování na straně klienta, a využití moderních technologií pro on-time sdílení obsahu se záměr stal realitou,“ říká Kateřina Doležalová, Strategic Business & CX Director Wunderman Thompson.
-stk-
# reklama # kampaň # koronavirus # Innogy # Pavel Šimčík # Wunderman Thompson # VMLY&R
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Policie Modrava se opět stala nedělním vítězem
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.
Silnou kreativu jsme chtěli primárně, říká Fortuna o novém konceptu
Fortuna v nové globální kampani Feel the Thrill sází na filmovou produkci
natočenou v brazilském São Paulu. Cílem je vybudovat dlouhodobý brandový
koncept stojící na příběhu a lokálních adaptacích napříč pěti trhy.
Knowlimits stále vede v žebříčku mediálních agentur. Největší sítí je Omnicom
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.