Autor textu MediaGuru
Většina finančních ředitelů plánuje podle výzkumu firmy Gartner
přesunout alespoň část svých zaměstnanců na trvalý home office.
Téměř tři ze čtyř finančních ředitelů (CFO) plánují po skončení pandemie Covid-19 přesunout při nejmenším pět procent zaměstnanců na trvalý home office. Vyplývá to z průzkumu americké společnosti Gartner. Ta se v březnu dotazovala téměř 320 finančních ředitelů.
„Tato data jsou příkladem toho, jaké dopady bude mít pandemie na byznys," uvedl vice-prezident firmy Gartner Alexander Bant. Důvodem je podle jeho slov to, že finanční ředitelé si uvědomují, že práce z domova může přinést nákladové benefity. „Ve skutečnosti téměř čtvrtina všech respondentů uvedla, že na trvalý home office převede minimálně 20 % zaměstnanců," popsal dále Bant.
Firmy podle dřívějšího výzkumu podpořily flexibilnější uspořádání pracovního času zpřístupněním pracovních softwarů a nástrojů, které mohou zaměstnanci využívat z domova.
„Většina CFO uznává, že technologie a společnost se vyvinuly na tolik, že se práce na dálku může stát životaschopnější pro širokou škálu pozic, než tomu bylo kdykoli předtím," dodává Bant.
Protože se firmy musí stále vyrovnávat s dopady pandemie, mohla by stálá práce na dálku doplňovat opatření na snižování nákladů, která finanční ředitelé již přijali nebo plánují přijmout. V posledním průzkumu společnosti Gartner uvedlo 20 % respondentů, že odložili výdaje na technologické zařízení a 12 % tak plánuje udělat. Dalších 13 % respondentů uvedlo, že snížili náklady na nemovitosti.
-mav-
# výzkum # Koronavirus # HR # práce # Gartner # home office
Autor textu MediaGuru
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Sociální sítě zůstávají součástí každodenního života Čechů,
stále častěji je ale využívají k pasivnímu sledování obsahu. Čas
strávený na sociálních sítích postupně mírně klesá, ukazuje AMI
Digital Index 2026.
Nová zpráva Digital News Report potvrzuje, že ČT a ČRo jsou stále
v Česku označována jako média s nejvyšší důvěrou. Celkově pak
zpráva poukazuje na rostoucí roli AI chatbotů při konzumaci zpravodajství,
zvyšující se počet lidí, kteří se zpravodajství vyhýbají a rostoucí
roli videí umísťovaných na sociální sítě.