Autor textu MediaGuru
Na konci příštího měsíce by měla polská veřejnoprávní televize TVP
přejít na pozemní digitální vysílání DVB-T2 a ukončit tak stávající
standard DVB-T, který ještě stále využívá celoplošná síť 3.
Multiplex 3 měl kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině od polského regulátora výjimku. Zatímco ostatní celoplošné sítě již ve standardu DVB-T2 vysílají, zmiňovaná programová nabídka s kanály TVP1, TVP2, TVP Info a dalšími mohla pokračovat s DVB-T až do konce letošního roku. Podle informací portálu Wirtualnemedia však veřejnoprávní médium tuto lhůtu nehodlá využít do poslední chvíle, ale na standard DVB-T2 bude multiplex 3 překlopen na konci listopadu.
Na výjimku udělenou polské veřejnoprávní televizi si v minulosti stěžovali zejména komerční vysílatelé. Ti dostali přechod na DVB-T2 jako povinnost, kterou je třeba realizovat do poloviny roku 2022. Argumentovali, že TVP pokračováním vysílání v původní technologii drží diváky de facto jako rukojmí, protože je nenutí k přechodu na nový standard a ti zároveň nemohou přijímat komerční stanice. Všechny programy v celoplošných sítích prakticky v DVB-T2 přešly na formát HD. Nadále jsou šířeny bezplatně.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # HD # Polsko # TVP # zdarma
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.