Autor textu MediaGuru
Marketingové konference čekají těžké časy, vyplývá z výzkumu
Marketing Festivalu a Ipsos.
Třicet procent respondentů se chystá po pandemii covid-19 účastnit se nižšího počtu konferencí než před ní. Vyplývá to z výzkumu agentury Ipsos pro Marketing Festival. Klesat mají také investice do offline vzdělávání – snižování výdajů na školení všeobecně očekává více než třetina dotázaných.
Výzkumu se zúčastnilo 510 osob, převážně marketérů, manažerů, podnikatelů a živnostníků. Z provedeného šetření vyplývá, že konferenční odvětví a marketingové konferenciéry čekají těžké časy. Už před pandemií byli přitom tito organizátoři vystaveni výtkám z řad účastníků, kterým nejčastěji vadilo nekvalitní ozvučení (48 %), nedostatečná organizace (43 %), nedostatečná cirkulace vzduchu (34 %) nebo třeba zrušení některé z přednášek (26 %) a nevhodné prostředí (26 %).
„Už v minulosti bylo patrné, že marketingových konferencí je v ČR až příliš a jejich kvalita často pokulhavá,” říká Jindřich Fáborský, zakladatel Marketing Festivalu. Jeho slova přitom podporují i výsledky výzkumu – manažeři, živnostníci i další účastníci konferencí uvádějí, že je eventů v České republice už přespříliš (39 %). „Až krize spojená s nemocí covid-19 přináší ale opravdovou zkoušku pořadatelům. Ti nemohou vědět, jestli jim event ze dne na den nezruší, nebo jestli jim vůbec přijdou za takovéhle situace lidi. A budou řešit také morální dilema – je správné lidi zvát na jedno místo, když to není nezbytně nutné?” dodává.
„Pandemie covid-19 bude mít významný dopad i na investice do firemního vzdělávání. Kromě účasti na konferencích firmy plánují šetřit také na osobních školeních, naopak růst investic firmy předpokládají v oblasti interního vzdělávání a zejména online kurzů a webinářů,” říká Jakub Malý z výzkumné agentury Ipsos.
Zdá se ovšem, že konference nemusí zachránit ani přechod do online prostředí. Takový přechod by totiž od účasti na konferenci poklesl zájem celkem 58 % respondentů. Nejvíce z nich by postrádalo networking (53 %), scházela by jim typická atmosféra “offline” eventu (22 %), nebo by se jim na konferenci vyžadující fyzickou přítomnost lépe soustředilo (29 %).
-mav-
# konference # výzkum # Marketing Festival # Ipsos # vzdělávání
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.