Autor textu MediaGuru
Za problematický označil druhou televizní digitalizaci v Polsku prezident
tamní celoplošné televize Puls Dariusz Dabski. Tzv. refarming byl pro kanály
mediální skupiny velmi problematický a zvýhodnil zejména veřejnoprávní
televizi.
Zatímco polské komerční kanály vysílající pozemně byly nuceny přejít na standard DVB-T2, veřejnoprávní televize tak doposud neučinila. To znevýhodnilo privátní stanice, protože část diváků nemusela díky tomu přechod na novou technologii řešit. Jak upozornil portál Wirtualnemedia, na tuto situaci si postěžoval Darius Dabski, prezident televize Puls, na konferenci Polské komory elektronických komunikací. Silnou pozici, kterou komerční stanice měly v DVB-T, prý ztratily.
Podle Dabského dokonce část diváků přestala sledovat televizi úplně. „Vysílatelé trpí fatálními následky, došlo k destabilizaci podnikání,“ navázala na jeho slova Dorota Żurkowska, členka představenstva TVN Warner Bros. Discovery. Polsko tak prý díky tomu přestává být zajímavé i pro potenciální investory. Veřejnoprávní televize má se svým celoplošným multiplexem 3 přejít na nový standard do konce letošního roku, její druhá síť, multiplex 6 už funguje v DVB-T2 od počátku.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # Polsko # TVP
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.