Radio Energic opustilo DAB+, zůstává online
Mladoboleslavská rozhlasová stanice Radio Energic odešla ve středu
10. července z platformy DAB+. Její signál už tak není možné naladit
pozemně.
Česká rozhlasová stanice Radio Energic, která odstartovala loni na podzim, už není k dispozici v pozemním digitálním vysílání. Ze svého multiplexu ji odpojil provozovatel sítě TELEKO DAB. Oficiálním důvodem k odchodu stanice z této platformy má být v současné době nedostatečné pokrytí, které neumožňuje stanici de facto prodávat celoplošnou reklamu a získat tak nové inzerenty. Energic by se rád do DAB+ vysílání vrátil po vybudování celoplošných sítí.
V komentáři k ukončení DAB+ distribuce Energicu se vyjádřil i telekomunikační expert a koordinátor projektu COLOR DAB+ Jakub Melín. „V Rakousku stát vyčlenil další finance na podporu DAB+ vysílání. V Německu se DAB+ podporuje taktéž, třeba v Sasku odpustili poplatky za kmitočty. V ČR proběhla aukce, kde si provozovatelé museli frekvence koupit a k tomu za ně budou i poté platit horentní každoroční poplatky za využívání kmitočtů státu,“ postěžoval si mj. Melín.
-lukpol-
# rádio # DAB+ # Teleko Digital # Radio Energic
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Prima mění vysílací dny a časy reality Are You The One?
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
Nova chystá do podzimního vysílání nový seriál Boží plán
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.
Policie Modrava se opět stala nedělním vítězem
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.