Autor textu MediaGuru
Přechod na nový standard televizního vysílání DVB-T2 přichází na
Moravu. V polovině týdne začne finální přelaďování stanic České
televize.
Od 29. července začíná přelaďování na finální DVB-T2 v Jihomoravském kraji. V tento den vypíná stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Brno - Kojál, Hády a Barvičova a také z vysílače Mikulov - Děvín.
Diváci, kteří dosud přechod na nový standard televizního vysílání neřešili a přijímají TV stanice České televize s varovným piktogramem, budou potřebovat televizor nebo set top box, který umí DVB-T2 vysílání přijmout. Jejich seznam je k dispozici zde, kde jsou i veškeré další informace.
Stávající DVB-T vysílání komerčních televizních stanic potom bude vypínat v průběhu září a října.
Přechod na DVB-T2 pokračuje podle nově schváleného harmonogramu. Poslední DVB-T vysílače budou vypnuty do konce října 2020, kdy bude současné televizní pásmo 700 MHz uvolněno pro nové mobilní sítě 5G.
-mav-
# TV # Česká televize # DVB-T2 # České Radiokomunikace # DVB-T # vysílání # jižní Morava
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.