OK TV startuje bez největších operátorů, spoléhá na DVB-T2
Nová plnoformátová stanice OK TV, která odstartuje ve čtvrtek večer pět
minut před sedmou hodinou, uzavřela smlouvu zatím s šesti společnostmi.
Aktualizováno # Aktuality # TV & video
Celoplošný program OK TV, který plánuje divákům nabídnout výhradně pozitivní pořady a obsah bez násilí a zpravodajství zaměřené na válečné konflikty a další negativní události, prozatím nemá smlouvu s žádným z největších operátorů placené televize. MediaGuru.cz to potvrdil ve středu večer generální ředitel stanice Jan Hloch. „Hlavním distribučním kanálem je pro nás v tuto chvíli celoplošný DVB-T2 multiplex 24 společnosti Digital Broadcasting,“ konstatoval Hloch.
V pozemním vysílání DVB-T2 bude možné stanici sledovat ve standardním rozlišení, u provozovatelů placené televize pak ve Full HD. OK TV uzavřela prozatím smlouvu se šesti společnostmi, jmenovitě SledováníTV, Starnet, PODA, Lepší.TV, Antik Telekom a Grape SC. „Naším požadavkem bylo, aby nás operátoři zařadili do základních nabídek,“ přiblížil MediaGuru.cz šéf nového celoplošného programu. Oslovena byla také Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí v ČR.
Co se týká velkých operátorů, sám Jan Hloch vidí v tuto chvíli největší šanci na budoucí dohodu se společností Vodafone. „Jednáme s nimi, ale start nestihneme, protože v době významných události, jako je například hokejový šampionát, operátor nedělá žádné programové změny. Pokud se nám podaří dohodnout v období mezi MS v hokeji a fotbalovým Eurem, budeme rádi,“ dodal Hloch.
V případě satelitního šíření se OK TV nedohodla se Skylinkem na podmínkách. Operátor O2 zatím na oslovení provozovatelem programu vůbec nereagoval. Jednáním je OK TV otevřena i s T-Mobilem.
-lukpol-
# Vodafone # Vodafone TV # O2 TV # O2 # DVB-T2 # T-Mobile # Skylink # SD # satelit # IPTV # multiplex 24 # SledováníTV # full HD # OK TV
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Vláda podpořila poslaneckou novelu omezující okruh plátců ČT a ČRo
Vláda podporuje i poslanecký návrh na omezení poplatků pro ČT a ČRo.
Chce rozšířit okruh lidí a firem, které od placení poplatku osvobodí.
Allegro nasazuje do kampaně „Cenfluencera“, promuje nízké ceny po celý rok
Allegro spouští novou marketingovou kampaň s postavou „Cenfluencera“,
která má zákazníkům ukázat, že výhodné nákupy nejsou omezené pouze na
období sezónních slev
# Aktuality # Lidé # Marketing
Marketingovou komunikaci T-Mobile povede Tímea Balogh
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.