O2 v rámci 20 let na trhu chystá remake staršího spotu svého předchůdce
Komunikace značky O2 k dvacátému výročí firmy se prolne většinou
celého letošního roku, další fáze začne v dubnu. Odkazuje na historii a slogan Více ze života.
Značka O2 si v letošním roce připomíná 20 let na českém trhu a reklamní komunikaci k výročí postupně fázuje. Po únorové části, která v rámci zákaznické soutěže přináší i možnost vyhrát iPhone 17, spustí operátor 1. dubna další fázi výroční komunikace. Ta se vrátí k jednomu ze starších legendárních spotů v historii značky a jejího předchůdce a převede ji do současného kontextu pomocí moderních technologií včetně AI.
„Už teď pracujeme s podpisem ‚20 let Více ze života‘, ale postupně budou přibývat další kampaně. Od dubna se lidé můžou těšit na odkaz na jednu z legendárních reklam, které se v Česku opravdu zapsaly do paměti,“ popsal MediaGuru.cz marketingový ředitel O2 David Daneš. Konkrétní podobu spotu, na který chce O2 odkázat, zatím neodhalil, podle Daneše ale půjde o moderní reinterpretaci, nikoli pouhou nostalgii.
Cílem dubnové fáze je, aby kampaň fungovala nejen jako interní připomínka historie značky, ale aby byla srozumitelná i široké veřejnosti. „Nechceme, aby to byl jen náš interní příběh. Už teď probíhají testy a ukazuje se, že generace, která ty původní kampaně zažila, v tom ten odkaz jasně pozná,“ uvedl dále. Dodal, že povědomí o spotu je stále vysoké a dosahuje zhruba poloviny jeho původní hodnoty.
K nejznámějším reklamním spotům tehdejšího Eurotelu, předchůdce O2, patřil spot s výškovými pohledy na českou krajinu s hudbou Ondřeje Soukupa a útržky z telefonních hovorů. Ve veřejnosti také rezonovala vánoční kampaň Go, Ježíšku, Go nebo spot o dohledovém centru a síťařích v terénu.
Výroční komunikace O2 je koncipována jako delší, přibližně půlroční pásmo, které se postupně rozvíjí. Základem je ocenění „nejlepší mobilní sítě“, na které budou v následujících měsících navazovat další spoty a aktivity, včetně lokálních aktivací. „Plánujeme zhruba tří až čtyřměsíční kampaň, do které budeme postupně doplňovat další formáty. Od sítě se pak budeme posouvat i k dalším službám,“ naznačuje Daneš.
Hlavním sloganem výroční komunikace zůstává „Více ze života“, který O2 vrátilo do komunikace už v roce 2024. Letos jej značka propojuje přímo s jubileem. „Značku nevnímáme jen jako O2 v dnešní podobě, ale jako celé technologické dědictví už od dob prvního operátora v Česku. Proto říkáme ‚20 let Více ze života‘. Je to zkratka, která dobře funguje a shrnuje celý příběh,“ dodává marketingový ředitel.
# reklama # kampaň # O2 # výročí
Autor textu Martina Vojtěchovská
Mohlo by vás zajímat
Silnou kreativu jsme chtěli primárně, říká Fortuna o novém konceptu
Fortuna v nové globální kampani Feel the Thrill sází na filmovou produkci
natočenou v brazilském São Paulu. Cílem je vybudovat dlouhodobý brandový
koncept stojící na příběhu a lokálních adaptacích napříč pěti trhy.
Knowlimits stále vede v žebříčku mediálních agentur. Největší sítí je Omnicom
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
ČT odhaduje propad financování na dvě miliardy, chce revizi reklamy
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.