Autor textu MediaGuru
Nová data výzkumu poslechovosti Radioprojekt přinášejí potvrzení pozic
pro tuzemské rádiové stanice.
Denně si rádio poslechne 5 mil. osob české populace ve věku 12-84 let (54,3 %), týdně je to 7,7 mil. osob (83,2 %). Ve srovnání s obdobím za první letošní pololetí jde o téměř shodná čísla. Průměrná doba poslechu se mírně zvýšila na 251 minut. Data přináší nová vlna výzkumu Radioprojekt za období 2. a 3. čtvrtletí, která byla ve středu zveřejněna.
Mezi celoplošnými stanicemi se postavení nemění. První Radiožurnál své postavení v nových datech ještě upevnil. Denně ho poslouchá 825 tisíc a týdně 1,56 mil. osob. Následují Impuls a Evropa 2, které své výsledky z předešlého měření potvrdily. Čtvrté v pořadí Rádio Blaník vykázalo mírný nárůst v týdenním poslechu, což šlo proti trendu v denním poslechu. Nejsilnější pětici uzavírá Frekvence 1, která dosáhla téměř shodného výsledku jako v prvním pololetí roku.
| 2+3Q/2024 | 1+2Q/2024 | kvartální změna (%) | 2+3Q/2023 | meziroční změna (%) | |
| ČRo Radiožurnál | 825 | 802 | 2,9 | 778 | 6,0 |
| Rádio Impuls | 681 | 680 | 0,1 | 686 | -0,7 |
| Evropa 2 | 656 | 651 | 0,8 | 651 | 0,8 |
| Rádio Blaník | 602 | 634 | -5,0 | 626 | -3,8 |
| Frekvence 1 | 411 | 412 | -0,2 | 442 | -7,0 |
| ČRo Dvojka | 308 | 307 | 0,3 | 294 | 4,8 |
| ČRo Plus | 139 | 140 | -0,7 | 128 | 8,6 |
| ČRo Vltava | 59 | 59 | 0,0 | 41 | 43,9 |
| Radio Hey | 19 | na | na | na | na |
| ČRo Radiožurnál Sport | 16 | 20 | -20,0 | 23 | -30,4 |
| ČRo Rádio Wave | 10 | 16 | -37,5 | 7 | 42,9 |
| ČRo D-dur | 10 | 10 | 0,0 | 4 | 150,0 |
| Rádio Junior | 10 | 10 | 0,0 | 7 | 42,9 |
| ČRo Pohoda | 7 | 6 | 16,7 | 6 | 16,7 |
| ČRo Jazz | 6 | 6 | 0,0 | 3 | 100,0 |
| Rádio Prostor | 1 | 2 | -50,0 | 5 | -80,0 |
Zdroj: Radioprojekt 2+3Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
| týdenní | 2+3Q/2024 | 1+2Q/2024 | kvartální změna (%) | 2+3Q/2023 | meziroční změna (%) |
| ČRo Radiožurnál | 1562 | 1537 | 1,6 | 1570 | -0,5 |
| Evropa 2 | 1493 | 1496 | -0,2 | 1439 | 3,8 |
| Rádio Impuls | 1443 | 1430 | 0,9 | 1491 | -3,2 |
| Rádio Blaník | 1291 | 1244 | 3,8 | 1292 | -0,1 |
| Frekvence 1 | 869 | 852 | 2,0 | 884 | -1,7 |
| ČRo Dvojka | 552 | 550 | 0,4 | 539 | 2,4 |
| ČRo Plus | 254 | 260 | -2,3 | 249 | 2,0 |
| ČRo Vltava | 178 | 174 | 2,3 | 154 | 15,6 |
| ČRo Radiožurnál Sport | 43 | 40 | 7,5 | 39 | 10,3 |
| Rádio Hey | 39 | na | na | na | na |
| ČRo Rádio Wave | 35 | 37 | -5,4 | 32 | 9,4 |
| ČRo D-dur | 23 | 23 | 0,0 | 10 | 130,0 |
| ČRo Pohoda | 20 | 18 | 11,1 | 17 | 17,6 |
| Rádio Junior | 20 | 18 | 11,1 | 17 | 17,6 |
| ČRo Jazz | 15 | 14 | 7,1 | 17 | -11,8 |
| Rádio Prostor | 7 | 6 | 16,7 | 15 | -53,3 |
Zdroj: Radioprojekt 2+3Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Mezi nadregionálními stanicemi zůstává na čele radio Kiss před sítí Hitrádií. V denních datech si významněji polepšilo Fajn rádio.
| nadregionální | 2+3Q/2024 | 1+2Q/2024 | kvartální změna (%) | 2+3Q/2023 | meziroční změna (%) |
| Rádio Kiss | 519 | 523 | -0,8 | 460 | 12,8 |
| Hitrádio total | 393 | 403 | -2,5 | 446 | -11,9 |
| Rádio Beat | 281 | 276 | 1,8 | 262 | 7,3 |
| Country Rádio | 231 | 239 | -3,3 | 261 | -11,5 |
| Rock Rádio | 217 | 219 | -0,9 | 217 | 0,0 |
| Fajn Radio total | 132 | 112 | 17,9 | 138 | -4,3 |
| Rádio Čas | 68 | 77 | -11,7 | 92 | -26,1 |
Zdroj: Radioprojekt 2+3Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
| nadregionální - týdenní | 2+3Q/2024 | 1+2Q/2024 | kvartální změna (%) | 2+3Q/2023 | meziroční změna (%) |
| Rádio Kiss | 1089 | 1079 | 0,9 | 969 | 12,4 |
| Hitrádio total | 826 | 903 | -8,5 | 934 | -11,6 |
| Rádio Beat | 539 | 552 | -2,4 | 548 | -1,6 |
| Country rádio | 527 | 525 | 0,4 | 569 | -7,4 |
| Rock Rádio | 474 | 480 | -1,3 | 476 | -0,4 |
| Fajn Radio total | 306 | 293 | 4,4 | 339 | -9,7 |
| Rádio Čas | 166 | 159 | 4,4 | 187 | -11,2 |
Zdroj: Radioprojekt 2+3Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
V podílu na poslechovosti zůstávají pozice srovnatelné jako v předešlém měření. Nejvyšší podíl má Radiožurnál před Impulsem a Rádiem Blaník.
Typ zobrazení
| Hodnota | |
|---|---|
| Radiožurnál | 11.10 |
| Impuls | 10.60 |
| Blaník | 10.40 |
| Kiss | 8.80 |
| Evropa 2 | 8.10 |
| Frekvence 1 | 6.20 |
| Hitradio total | 5.40 |
| ČRo Dvojka | 5.00 |
| Radio Beat | 4.10 |
| Rock Radio | 3.80 |
| Country Radio | 3.40 |
| ostatní | 23.10 |
Zdroj: Radioprojekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark, Nielsen
Ve skupině regionálních rádií drží prvenství ČRo Brno. Pokračuje růst Rádia Krokodýl, Rádia Haná, Radia Čas Rock a především Rádia Spin.
| regionální | 2+3Q/2024 | 1+2Q/2024 | mezikvartální změna (%) | 2+3Q/2023 | meziroční změna (%) |
| ČRo Brno | 103 | 110 | -6,4 | 78 | 32,1 |
| Rádio Krokodýl | 67 | 62 | 8,1 | 86 | -22,1 |
| Rádio Haná | 56 | 51 | 9,8 | 48 | 16,7 |
| Radio Čas Rock | 51 | 44 | 15,9 | 54 | -5,6 |
| Radio Spin | 51 | 40 | 27,5 | 34 | 50,0 |
| Rádio Jih | 35 | 43 | -18,6 | 40 | -12,5 |
| ČRo České Budějovice | 35 | 31 | 12,9 | 37 | -5,4 |
| ČRo Plzeň | 31 | 38 | -18,4 | 42 | -26,2 |
| Radio 1 | 30 | 30 | 0,0 | 25 | 20,0 |
Zdroj: Radioprojekt 2+3Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Mezi obchodními sítěmi podíly mírně vylepšily vedoucí Media Club (43,7 %) i druhý nejsilnější Radiohouse (26,6 %). Podíl stanic Českého rozhlasu představuje 25,9 %.
Typ zobrazení
| Hodnota | |
|---|---|
| Media Club | 43.70 |
| Radiohouse | 26.60 |
| Český rozhlas | 25.90 |
| ostatní | 3.80 |
Zdroj: Radioprojekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark, Nielsen
Další informace najdete v prezentaci níže.
-mav-
# výzkum # Český rozhlas # Radiohouse # share # rádio # Media Club # Kiss # Radioprojekt # Evropa 2 # Frekvence 1 # poslechovost # Radiožurnál # podíl # Rádio Impuls # Radio Blaník
Autor textu MediaGuru
Rock Radio připravilo na rok 2027 dva kalendáře. Slušná rockerka
představí ženy z různých profesí vybrané posluchači, Slušnej rocker
zase české rockové muzikanty se zachráněnými papoušky z Centra Laguna.
Do kampaně Evropy 2 se zapojilo jedenáct moderátorů stanice včetně Leoše
Mareše, Zorky Hejdové, Pavla Cejnara a Kuby Kotka.
O volnou pražskou frekvenci 99,3 FM, kterou do letošního jara využívalo
francouzské Radio France Internationale, se uchází pět komerčních
projektů. Jejich zástupci představili své programové záměry na úterním
veřejném slyšení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.