Autor textu MediaGuru
Komerční vysílatelé podpořili informační kampaň ministerstva
zdravotnictví, zdarma odvysílali 25 hodin osvětových spotů.
Do osvětových aktivit v souvislosti s probíhající pandemií Covid-19 se zapojily i komerční televize Nova a Prima. Kromě desítek hodin vlastního zpravodajského a publicistického obsahu a vzniku nových pořadů osvětového charakteru, podpořili komerční vysílatelé také oficiální edukační kampaň Ministerstva zdravotnictví zaměřenou na prevenci nákazy koronavirem a poskytli jí zdarma reklamní prostor.
Kampaň probíhá od 19. března 2020 do odvolání, zatím bylo odvysíláno více než jeden tisíc spotů v souhrnné délce přesahující 1500 minut. Hlavním cílem kampaně je informovat veřejnost o nejvhodnějších hygienických opatřeních v prevenci nákazy onemocněním Covid-19.
„Připojit se k oficiální preventivní kampani a poskytnout prostor pro informační spoty Ministerstva zdravotnictví pro nás bylo samozřejmostí,“ uvedl Marek Singer, prezident AKTV.
Kampaň #Spolu proti koronaviru si klade za cíl přinést lidem univerzální jednoduchá pravidla, jak se za současné situace chovat a co dělat pro své zdraví. Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro širokou veřejnost celkem šest televizních spotů. Kromě TV spotů připravilo Ministerstvo zdravotnictví v rámci stejnojmenné kampaně také plakáty do vozů hromadné dopravy a ulic po celé České republice.
-mav-
# TV Prima # koronavirus # TV Nova # spot # edukace # Ministerstvo zdravotnictví
Autor textu MediaGuru
Mistrovství světa ve fotbale 2026 sledují diváci na televizních
i digitálních platformách České televize. Dosavadní televizní zásah
turnaje přesáhl 3,3 milionu lidí, online přenosy zaznamenaly 2,3 milionu
spuštění.
Stanice Warner TV definitivně opouští původní zaměření na filmy a seriály. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila nové
licenční podmínky, podle nichž bude program tvořen
dokumentárně-zábavními pořady z americké produkce.
Zásilkovna od 1. července zpřístupní podání zásilek přes Z-BOXy všem
internetovým obchodům. Současně po pilotním provozu zavádí trvalé
sobotní doručování v Praze, Brně a Ostravě.