Autor textu MediaGuru
Jediným akcionářem mediální společnosti Media Bohemia se má stát
pražská firma Brabeum. Vlastní ji Daniel Sedláček, Jan Neuman a Petr
Šťastný.
Jediný vlastník mediální společnosti Media Bohemia, firma Media Bohemia Holdings Limited se sídlem na Kypru, převede svůj podíl na společnost Brabeum, která sídlí v Praze. Z pohledu vlastníků této mediální skupiny ale nepůjde o změnu. Majiteli společnosti Brabeum jsou rozhlasoví podnikatelé Daniel Sedláček a Jan Neuman a advokát Petr Šťastný, přičemž prvně dva jmenovaní jsou rovněž skutečnými majiteli Media Bohemia Holdings Limited. O souhlas s převodem už Media Bohemia požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).
V důsledku převodu 100% podílu ze stávajícího jediného akcionáře na firmu Brabeum tak fakticky nedojde ke změně vlastníků Media Bohemia. Jediným důvodem této změny je podle mediální společnosti snaha o zjednodušení vlastnické struktury Media Bohemia a její úplné převedení do českého právního řádu. „Důvodem převodu vlastnictví 100% majetkového podílu (akcie) ve společnosti žadatele ze zahraničního subjektu, podléhajícího režimu cizího práva, na českou právnickou osobu, je zjednodušení vlastnické struktury a větší transparentnost vlastnických vztahů ve společnosti žadatele," zdůvodňuje společnost v žádosti pro RRTV.
Společnost Brabeum je už dnes společníkem nebo akcionářem v řadě firem, které jsou s Media Bohemia vlastnicky propojené. Jde např. o firmy MMS Digital, Pogessia, Fajn Media, Firma na zážitky nebo AudioTech.
Media Bohemia je významným hráčem na tuzemském rozhlasovém trhu a z pohledu tržního podílu nejsilnějším provozovatelem soukromých rádií. Provozuje vysílání rozhlasových rodin stanic Hitrádií, rádií Blaník, Fajn rádií či Rock rádií. Je rovněž vlastníkem rozhlasového reklamního zastupitelství MMS (a přes MMS firmy Radiohouse) či internetového zastupitelství Impression Media.
-mav-
# RRTV # rádio # vlastnictví # Media Bohemia # Daniel Sedláček # Jan Neuman # Brabeum
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Audio
Jednodenní výstražná stávka zaměstnanců České televize a Českého
rozhlasu se v pondělí projeví přímo ve vysílání obou veřejnoprávních
médií. Doprovodí ji protestní akce před budovami ČT a ČRo, speciální
program na podporu veřejnoprávních médií i stávkové vstupy na
televizních a rozhlasových stanicích.
Změny ve financování České televize a Českého rozhlasu, které
připravuje vláda Andreje Babiše, mohou podle mediálních expertů vést
k oslabení nezávislosti veřejnoprávních médií a vytvořit prostor pro
jejich snadnější politické ovládnutí. Shodli se na tom na čtvrteční
debatě Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.
# TV & video # Aktuality # Audio
Výstražná stávka v České televizi a Českém rozhlase bude v pondělí
22. června. Dotkne se všech programů vyjma dětského vysílání. Dotčeny
nebudou zpravodajské a publicistické pořady. Ke stávce dochází poté, co
vláda rozhodla o zrušení poplatků a převodu financování ČT a ČRo pod
státní rozpočet.