Autor textu MediaGuru
Odborná konference Digimedia 2021, která se uskuteční 22. září, se bude
věnovat otázce příprav na zajištění zemského digitálního vysílání
po roce 2030.
Evropské telekomunikační úřady čelí tlaku mobilních operátorů, kteří by si rádi z televizního spektra „ukrojili“ pásmo 600 MHz. Odborná konference Digimedia 2021 bude zjišťovat, jak je na to připravena Česká republika. Uskuteční se ve středu 22. září 2021 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách.
Přechod na DVB-T2 byl ukončen nedávno, ale stát už začíná pomalu řešit, zda přijde další přelaďování. Stále častěji se totiž mluví o zájmu mobilních operátorů o frekvenční pásmo 600 MHz, které většina evropských zemí včetně České republiky využívá pro televizní vysílání. Toto pásmo je pro broadcasting garantované pouze do roku 2030 a regulační orgány jednotlivých států již nyní připravují podklady pro oficiální postoj k případnému uvolňování pásma 600 MHz, o kterém se bude hovořit již na světové radiokomunikační konferenci WRC 2023 a případně se o něm rozhodne na stejné konferenci o čtyři roky později.
Co by uvolnění pásma 600 MHz znamenalo pro Českou republiku? A jak by tento krok ovlivnil další rozvoj terestrického televizního vysílání? To bude hlavní otázka pro konferenci Digimedia 2021.
Konference se také dotkne témat 5G sítí a jejich rozvoje v České republice, streamovacích služeb a jejich vlivu na využívání tradičních lineárních televizních kanálů a věnovat se bude i rozhlasové digitalizaci.
Podrobnosti o programu konference a registrační formulář pro účastníky naleznete na webu konference.
-mav-
# konference # TV # DVB-T2 # digitalizace # vysílání # rádio # 5G # terestrika # Digimedia 2021
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.