Autor textu MediaGuru
Do vysílání České televize se na jaře 2024 vrátí komediální seriál
Dobré ráno, Brno!.
Česká televize zařadí druhou řadu komediálního seriálu Dobré ráno, Brno! na jaře příštího roku. Na středečním jednání Rady ČT to uvedl ředitel brněnského studia Petr Albrecht.
První řadu seriálu nabídla ČT na začátku letošního roku, celkem šlo o osm dílů. Komediální seriál, který paroduje ranní pořad České televize a televizní prostředí jako takové, režíroval Jan Prušinovský, který se také s Tomášem Holečkem podílel na scénáři.
Sarkastický seriál obsahoval i vulgarismy a vysílal se proto po 22:00 na hlavním kanále ČT1. Prvních osm dílů vidělo od začátku ledna do konce února v průměru 554 tisíc diváků (živá TV + odložená sledovanost), což přineslo nadprůměrný podíl ve výši 20,12 % (D15+, zdroj: ATO-Nielsen Admosphere).
Přestože byl seriál umístěn do kulis reálného pořadu, jeho postavy byly fiktivní. V hlavních rolích se představili především brněnští herci. Role ztvárnili například Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský nebo Simona Lewandowska.
-mav-
# TV # Česká televize # ČT # seriál # Dobré ráno # Brno!
Autor textu MediaGuru
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.