Autor textu MediaGuru
K 30. výročí značky Ambiente se zaměstnanci sejdou 9. září. Zároveň
se skupina připravuje na rozšíření sítě podniků, kdy do konce roku
plánuje otevření čtyř nových provozů v Praze.
V srpnu uplynulo 30 let od otevření první restaurace The Living Restaurant, kterou založil Tomáš Karpíšek v pražské Mánesově ulici. K výročí se zaměstnanci a vedení skupiny Ambiente sejdou 9. září, kdy budou v odpoledních hodinách všechny provozovny dočasně uzavřeny.
Skupina nyní zahrnuje čtyři desítky podniků s přibližně 1600 zaměstnanci, převážně v Praze, dále v Brně a Plzni. Do konce roku plánuje otevření čtyř nových provozů – poboček Naše maso a Cukrárny Myšák v Holešovické tržnici, novinkou bude také restaurace Skô šéfkuchaře Tomáše Valkoviče a snackbar s obchodem Biskup v Hradební ulici v centru Prahy pod vedením Jiřího Horáka a Alžběty Zemanové.
Během tří dekád prošlo Ambiente vývojem od mexické, italské a brazilské kuchyně po fine dining a českou gastronomii. Skupina provozuje vedle výše zmíněných například restaurace Café Savoy s tradičními českými jídly, Lokál s tankovým pivem, Eska s českým kvasovým chlebem či michelinskou La Degustation Bohême Bourgeoise.
„Jsem hrdý na to, že tu po třiceti letech stále jsme. A ještě víc na to, že jsou mezi námi skvělé mezilidské vztahy,“ uvedl zakladatel Ambiente Tomáš Karpíšek. Ten ve své první restauraci v úvodu jídelního lístku hostům vzkázal: „Žijte, bavte se, vychutnejte každé sousto na Vašem talíři, každý doušek z Vaší sklenky a buďte laskaví ke každému, koho potkáte.“ Podle Karpíška tato myšlenka dodnes vystihuje atmosféru, kterou se Ambiente snaží otisknout do tuzemské gastronomie.
Ambiente klade důraz na kvalitní suroviny a spolupráci s farmáři a řezníky. Vznikl vlastní výrobní závod Amaso a vzdělávací centrum UM se věnuje kultivaci středoevropské kuchyně. Napříč podniky se také pracuje s tradičními postupy v cukrářství, řeznictví a při přípravě piva či kávy.
-mav-
# gastro # výročí # expanze # Ambiente # Tomáš Karpíšek
Autor textu MediaGuru
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.
# Aktuality # Lidé # Marketing
Na pozici Growth & Community Lead nastupuje Milena Yasmin Žitníková,
která bude mít na starost rozvoj členské základny, investorských akcí
i strategických partnerství.