TV Nova počítá s DVB-T2 i v následujících letech
Šířit signál prostřednictvím pozemního vysílání DVB-T2 plánuje
mediální skupina Nova i v následujících letec. RRTV požádala o novou
licenci pro svůj vlajkový kanál.
V pátek 24. května podala mediální skupina Nova žádost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) týkající se pozemní distribuce jejího stejnojmenného programu. Podle online databáze mediálního regulátora vyprší platnost stávající licence 30. ledna 2025. RRTV uděluje standardně oprávnění pro pozemní šíření na období dvanácti let. V praxi by to znamenalo, že TV Nova bude v DVB-T2 působit minimálně do roku 2037, pokud v té době bude ještě tento způsob šíření relevantní.
V současné době je pozemní vysílání nejoblíbenějším způsobem konzumace televizního signálu na straně diváků. Společnosti Nielsen Admosphere minulé úterý prezentovala na konferenci Innovation Day výsledky průzkumu, které ukazují, že ho aktuálně využívá téměř 53 % populace. Nova využívá pro distribuci svého vlajkového kanálu multiplexy dvou celoplošných operátorů – České Radiokomunikace a Digital Broadcasting. Skupina taktéž požádala RRTV o vydání nových licencí (DVB-T2, internet) pro stanici Nova Gold.
-lukpol-
# RRTV # TV Nova # DVB-T2 # České Radiokomunikace # ČRa # Digital Broadcasting # Rada pro rozhlasové a televizní vysílání # licence # multiplex 24 # Nova Gold # Innovation Day
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Prima mění vysílací dny a časy reality Are You The One?
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
Nova chystá do podzimního vysílání nový seriál Boží plán
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.
Policie Modrava se opět stala nedělním vítězem
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.