Autor textu MediaGuru
Osvětovou kampaň zaměřenou na duševní zdraví dětí odstartoval Národní
ústav duševního zdraví ve spolupráci s tvůrci na sociálních sítích.
Osvětová kampaň Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), ve které o nejtemnějších momentech svého života promluvili zpěvák Jan Bendig, rapper Renne Dang nebo influencerka Týnuš Třešničková, odstartovala pod heslem „Účinná péče o duševní zdraví existuje. Začni u sebe”.
V minutových videích na instagramu tvůrci hovoří o vlastních duševních potížích a vyzývají diváky k tomu, aby se o svých problémech nebáli mluvit a řešit je včas.
Kampaň navazuje na nedávné výsledky Národního monitoringu duševního zdraví dětí a adolescentů, kterou realizovali experti z NUDZ ve spolupráci s Českou školní inspekcí. Ta na celorepublikovém vzorku 6 tisíc žáků devátých tříd základních škol ukázala, že více než polovina dotazovaných deváťáků vykazuje známky sníženého well-beingu (duševní pohody), 40 procent skórovalo pozitivně ve screeningových testech na deprese a 30 procent v testech na úzkost.
„Výsledky monitoringu ukázaly, že duševní zdraví dětí a dospívajících není v dobrém stavu a je proto důležité urychleně prosadit a realizovat účinná opatření. Dlouhodobý nedostatek psychologů a dětských psychiatrů bude patrně v nejbližších letech přetrvávat; je tedy nutné zajistit efektivní, systematickou a kontinuální podporu a prevenci, stejně jako včasnou detekci a intervenci u problémů v oblasti duševního zdraví,” vysvětluje ředitel Národního ústavu Petr Winkler a dodává, že polovina všech duševních onemocnění se projeví už před 14. rokem věku.
„Věříme, že pokud chceme přesvědčit mladé lidi k tomu, aby se nebáli o svém duševní zdraví mluvit a pečovat o něj, musíme vyzdvihovat příběhy lidí, kterým věří, a kterým se potíže podařilo úspěšně překonat,” říká Winkler.
-mav-
# reklama # influencer # děti # zdraví # psychika # osvěta # Národního ústavu duševního zdraví # NUDZ
Autor textu MediaGuru
Allegro spouští novou marketingovou kampaň s postavou „Cenfluencera“,
která má zákazníkům ukázat, že výhodné nákupy nejsou omezené pouze na
období sezónních slev
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.