Autor textu MediaGuru
Starbucks zavádí zpoplatnění jednorázových kelímků. Za vybrané peníze
bude sázet stromy.
Kavárenský řetězec Starbucks se rozhodl zpoplatnit jednorázové kelímky, a to částkou jedné koruny. Za vybrané peníze bude sázet nové stromy ve spolupráci s iniciativou Sázíme budoucnost.
Starbucks chce tímto krokem přispět ke snížení produkce odpadu, na níž se jednorázové kelímky nemálo podílí. K jejich omezení se snaží zákazníky motivovat i možností nechat si připravit nápoj do vlastní nádoby, přičemž mohou zákazníci ušetřit zároveň 10 korun za nápoj. Využití této možnosti rostlo v letech od 2017 do 2019 meziročně o 100 %. V nabídce má kavárenský řetězec také tumblery a znovupoužitelné kelímky, které se v roce 2020 staly nejprodávanější položkou merchandisingu s.
Koncept zpoplatnění jednorázových kelímků byl testován ve Velké Británii již v roce 2018 a v loňském roce byl zaveden například v sousedním Německu. Během britského pilotního testu, trvajícího tři měsíce, došlo k 126% nárůstu používání vlastních šálků a tumblerů, což se zase promítlo do poklesu celkového množství vyprodukovaného odpadu.
-stk-
# ekologie # Starbucks # udržitelnost # kavárenská síť # jednorázové kelímky # zpoplatnění # tumbler # znovupoužitelné kelímky
Autor textu MediaGuru
Fortuna v nové globální kampani Feel the Thrill sází na filmovou produkci
natočenou v brazilském São Paulu. Cílem je vybudovat dlouhodobý brandový
koncept stojící na příběhu a lokálních adaptacích napříč pěti trhy.
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.