Autor textu MediaGuru
Německá veřejnoprávní televize ARD má v následujících měsících
ukončit vysílání ve standardním rozlišení a od roku 2025 nabízet
divákům pouze formát HD. Se 4K obrazem se naopak nepočítá.
Vysílání ve 4K rozlišení se v posledních měsících stalo záležitostí pouze vybraných evropských trhů a tento formát je v rámci lineární televize prakticky pouze okrajový. Masově ho nasadili Španělé v souvislosti s blížícím se fotbalovým Eurem, následovali Francouzi s pařížskou olympiádou a v rámci experimentu se přidají i Chorvaté. Na druhou stranu, Ultra HD není tématem ani pro taková média, jako jsou německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF, které vysílají volně na satelitu Astra.
ARD i ZDF nedávno v oficiálních materiálech pro novináře uvedly, že Ultra HD nepovažují v rámci lineárních distribučních kanálů za aktuální záležitost. ARD potvrdila, že se 4K rozlišením se pro žádnou s blížících se sportovních událostí nepočítá. Tento plán je platný také pro sousední Rakousko, kde ORF v minulosti koketovala s UHD v souvislosti s MS ve fotbale. Pozitivním signálem je naopak chystané ukončení satelitní distribuce SD verze Das Erste včetně tzv. třetích okruhů.
-lukpol-
# ZDF # SD # satelit # 4K # Německo # 4K Ultra HD # ARD # Ultra HD/4K # Ultra HD # 4K UHD # satelitní TV
Autor textu MediaGuru
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.
Vysílání České televize a Českého rozhlasu bude v pondělí 22. června
ve znamení stávky.