Regionální síť 7 vypnula většinu vysílačů
Společnost Progress Digital, která je vlastnicky spjata s provozovatelem
celoplošného DVB-T2 multiplexu 24, vrátila kmitočtové příděly pro
Regionální síť 7. V provozu zůstaly pouze vysílače v Praze a Brně.
Z osmnácti kmitočtových přídělů, které držela společnost Progress Digital, zůstaly v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) pouze dva, a to v Praze a Brně. Informoval o tom Televizníweb, který si novinky všiml na online portálu operátora. „Regionální síť 7 bude šířit televizní signál od pondělí 20. listopadu 2023 z lokalit Praha City Tower (36k) a Brno Jihlavská (37k),“ píše telekomunikační společnost na svých stránkách.
Operátor Progress Digital pro tuto digitální síť dlouhodobě neměl zákazníky. V nabídce multiplexu tak byla šířena pouze Televize přes anténu, infokanál, který je dlouhodobě i součástí DVB-T2 nabídky Digital Broadcasting. Síť Progress Digital tak sice splnila podmínku technického provozu z pohledu Českého telekomunikačního úřadu, pro koncového diváka však měla nulový přínos. Na spuštění vysílače RS7 v Praze upozornil portál MediaGuru začátkem listopadu.
-lukpol-
# DVB-T2 # ČTÚ # vysílač # Progress Digital
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Prima mění vysílací dny a časy reality Are You The One?
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
Nova chystá do podzimního vysílání nový seriál Boží plán
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.
Policie Modrava se opět stala nedělním vítězem
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.