Autor textu MediaGuru
Video služba Netflix zvýšila v prvním čtvrtletí počet předplatitelů
o téměř 16 milionů. Je to dvojnásobek toho, kolik předpokládala.
Streamingová video služba Netflix zvýšila v prvním letošním čtvrtletí počet svých předplatitelů o 15,8 mil. a celkově jich k poslednímu březnu 2020 evidovala 183 milionů. Vyplývá to z oznámených kvartálních výsledků. Meziročně si tak Netflix v prvním čtvrtletí polepšil v počtu předplatitelů o 23 %. Výsledek tak více než dvojnásobně překonal odhady.
Výnosy společnosti rostly meziročně v prvním letošním čtvrtletí o 28 % a celkově vystoupaly na 5,77 mld. USD. Čistý zisk představoval 709 mil. USD a ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím se zhruba zdvojnásobil.
Firma oznámila, že v současně době postupující pandemie nabízí službu, která má pro lidi smysl a kterou může provozovat vzdáleně s malými náklady. „Stejně jako ostatní služby domácí zábavy vidíme dočasně vyšší sledovanost a růst předplatitelů. V našem případě je to kompenzováno silnějším americkým dolarem, který stlačuje naše mezinárodní příjmy. Očekáváme, že sledovanost a růst počtu předplatitelů zpomalí, jakmile skončí domácí karanténa,“ napsala firma akcionářům v bilančním dopisu.
-mav-
# video # streaming # Netflix # Koronavirus # předplatitel # SVOD
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Lidé # Marketing
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.