Manifesto otevře letos novou pobočku na Andělu
Manifesto chystá na letošní rok otevření nového gastronomického konceptu
pod širým nebem mezi Andělem a Na Knížecí.
Manifesto plánuje nový gastronomický koncept pod širým nebem, uzpůsobený pro celoroční provoz. Nacházet se bude v areálu bývalé vietnamské tržnice mezi Andělem a Na Knížecí, kde nabídne 13 restaurací a dva bary využívající modulární konstrukci. Kapacita bude až 500 hostů, přičemž prostor bude možné rozdělit do menších sektorů.
„Anděl je přesně ta lokalita, která si podobný projekt zaslouží a je pro něj jako stvořená. Upřímně se těším, protože Manifesto areál bývalé vietnamské tržnice oživí a výrazně promění i strukturu návštěvníků, což se příznivě odrazí i na pocitu vyšší bezpečnosti,” říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.
Manifesto Anděl bude napojeno na energii z obnovitelných zdrojů od Nano Energies a zavede řadu udržitelných inovací. Jeho součástí bude i hydroponická vertikální farma od start-upu Greentech, která ukáže, jak lze pěstovat listovou zeleninu bez nároku na půdu. Výpěstky budou využívány v kuchyních Manifesta. Pro zařízení prostoru dostali architekti Chybík+Krištof zadání znovu použít veškeré materiály a prvky přenesené z lokace na Smíchově.
Pro lokalitu Anděl vznikne nový design zhruba trojnásobné velikosti. Odlišný urbanistický kontext rušného městského nároží bude doplněn barevně výraznějším a tvarově bohatším řešením prostoru s velkoryse navrženým sezením co do kapacity i rozestupů. Centrální část ozdobí vodní prvek a v areálu vznikne scéna zamýšlená pro kulturní produkce. V plánu jsou střechy pokryté panely z recyklované textilie, nahrazující substrát pro nízké, stálezelené byliny. Manifesto by rovněž rádo využívalo dešťovou vodu pro zálivku a čištění a kompostér, kde se promění biologický odpad a obaly z biomateriálů v substrát.
„Manifesto pokračuje ve své expanzi navzdory pandemii,” popisuje zakladatel konceptu Martin Barry a dodává: „Vytváříme koncept, který bude dobře fungovat v online i offline prostředí, a nechceme dělat kompromis ani na jedné straně. Záleží nám na kvalitním designu a pozitivní změně, kterou přineseme do okolní čtvrti a těšíme se, že budeme spolupracovat i s radnicí Prahy 5."
Manifesto Anděl se bude nacházet jen pár minut od Manifesta Smíchov, které fungovalo od léta 2019 a před pár dny obnovilo provoz po nucené pandemické přestávce. Nový prostor vznikne ve spolupráci se společností Penta Real Estate, čímž Manifesto navazuje na spolupráci z Florence.
-stk-
# Manifesto # Penta # Nano Energies # Anděl # Smíchov # Florenc # Martin Barry # Greentech # Chybík+Krištof
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Prima mění vysílací dny a časy reality Are You The One?
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
Nova chystá do podzimního vysílání nový seriál Boží plán
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.
Policie Modrava se opět stala nedělním vítězem
Policie Modrava se stala nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne.