Autor textu MediaGuru
Operátor T-Mobile ponechal stanici Das Erste ve standardním rozlišení
i poté, co tento formát německý veřejnoprávní vysílatel na satelitu
Astra vypnul.
Ve druhém týdnu roku 2025 došlo k významné změně ve vysílání německých veřejnoprávních televizí ARD na satelitu Astra. Ukončilo se zde totiž šíření programů ve standardním rozlišení (SD). Diváci mohou nyní tyto stanice sledovat ze satelitu výhradně ve vysokém rozlišení (HD), konkrétně v rozlišení 1280x720p. Tato změna postavila české operátory, kteří tyto stanice nabízejí, před rozhodnutí: buďto ponechat divákům původní SD kvalitu (což by znamenalo degradaci HD signálu), nebo převzít a šířit beze změny HD verzi Das Erste.
Společnost T-Mobile se rozhodla v rámci své platformy Magenta TV nadále nabízet klientům první program německé veřejnoprávní televize ARD a také druhý program ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen) ve standardním rozlišení. To znamená, že diváci Magenta TV nebudou moci využít plný potenciál HD vysílání těchto stanic, i když je nyní k dispozici ze satelitu. Pro srovnání, jiní operátoři na českém trhu, jako například Vodafone TV (v kabelové síti), Nej.cz nebo SledováníTV, nabízejí HD verze Das Erste a ZDF. Zákazníci těchto služeb si tak mohou vychutnat obraz v lepší kvalitě.
-lukpol-
# T-Mobile # ZDF # HD # SD # internetová TV # internetová televize # ARD # Magenta TV
Autor textu MediaGuru
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.
Vysílání České televize a Českého rozhlasu bude v pondělí 22. června
ve znamení stávky.