KFC letos otevře další tři restaurace, roste rozvoz
KFC plánuje letos otevřít další tři restaurace, bude jich tak mít celkem
108. Během pandemie zaznamenal boom rozvoz, počet objednávek narostl
o polovinu.
Provoz restaurací KFC se vrací po pandemii k normálu a řetězec plánuje letos otevřít další tři pobočky. „V ČR stále rosteme a letos otevřeme ještě další tři restaurace. Příští týden ve Valašském Meziříčí, pak v Mladé Boleslavi a v Karviné,“ uvádí Libor Hubík, prezident pro KFC ČR a Rakousko s tím, že i investice do marketingu zůstávají podle původních plánů.
Češi si zvykli nejen na rozvoz, ale i na drive-thru a platby online nebo kartou. Potvrzují to data srpnového průzkumu od agentury Ipsos vytvořeného pro KFC. Během pandemie se počet objednávek přes rozvoz zvýšil o polovinu a byly v průměru o 10 % vyšší. Více než 60 % lidí využilo na jaře možnost rozvozu nebo nákup s sebou a přes 37 % lidí i po otevření dává prostor využití této služby i nadále. Prodeje vegetariánské varianty pak vzrostly dvojnásobně, než v KFC očekávali.
Podobně boom zaznamenala i služba drive-trhu a i nyní zůstává její podíl na celkových tržbách o 8 % vyšší než před krizí. KFC má přitom drive-thru možnost na 25 % z celkového počtu 105 restaurací.
Během pandemie se také zvýšil zájem o nákup přes digitální kiosky, které jsou nyní k dispozici na 85 % restaurací a podle Libora Hubíka je KFC plánuje dále rozšiřovat. Jejich podíl na celkových tržbách se zvýšil na 25 %. Aplikace Objednej&Vyzvedni, která funguje od podzimu loňského roku zaznamenává pak 10 tisíc objednávek měsíčně.
Provoz se ve většině restaurací vrací na běžnou úroveň, především v regionech, kde se vrátil do normálu téměř už v květnu. Stále je ale znát útlum turistického ruchu a vysoký podíl zaměstnanců na home-office v Praze, kde jsou prodeje nižší než před koronavirovou krizí.
Zajímavé je, že Češi příliš nemění své chování, 37,8 % své chování nezměnilo vůbec, 34,2 % si pravidelně dezinfikuje ruce, 26,6 % platí více kartou a 26,9 % si umyje ruce při příchodu do restaurací. Nejvíce chování změnili mladí od 24-36 let a více dodržují opatření ženy než muži. Řetězec dál drží všechna hygienická opatření.
-zue-
# KFC # aplikace # Koronavirus # rozvoz # fast food
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
# Aktuality # Lidé # Marketing
Marketingovou komunikaci T-Mobile povede Tímea Balogh
Novou ředitelkou značky a marketingové komunikace T-Mobilu se od srpna stane
Tímea Balogh. Do české pobočky přichází ze skupiny Deutsche Telekom, kde
měla na starosti marketing pro spotřebitelský segment.
Prima mění vysílací dny a časy reality Are You The One?
Prima upravuje programové schéma hlavního kanálu. Seznamovací reality show
Are You The One? Česko se přesouvá z podvečerního vysílání do pozdního
večera po 22. hodině.
Nova chystá do podzimního vysílání nový seriál Boží plán
TV Nova zahájila natáčení nového seriálu Boží plán.
Čtyřiadvacetidílná novinka od tvůrců Jedné rodiny sází na příběh
trojice přátel. Hlavní role ztvární Marek Lambora, Václav Matějovský a Filip Březina.