Globus plánuje rozšířit spolupráci s Otoč kelímek
Konec použití jednorázových plastů přiměl Globus rozšířit spolupráci
ve svých restauracích a kavárnách s českou firmou Otoč kelímek.
Obchodní řetězec Globus plánuje více spolupracovat s českou firmou Otoč kelímek, jejíž kelímky začal využívat už před koronavirovou krizí. Konec použití jednorázových plastových výrobků nutí řetězce ke změnám. Alternativy jsou sice dražší, někdy o i třetinu, například papírová brčka stojí čtyřikrát více než plastová, ovšem vyšší cenu řetězec do ceny nepromítá. Komplikací při výběru ekologičtější varianty je ovšem obava z další mutace covid-19. Pokud bude ustupovat, Globus plánuje spolupráci s Otoč kelímek rozšířit i do restaurací a rovněž využít jejich další produkt REkrabičku.
„V našich kavárnách jsme před koronakrizí nabízeli teplé nápoje do kelímků na opakované použití v projektu Otoč kelímek. Jakmile to situace dovolí, rádi bychom systém rozšířili i na naše restaurace, kde již nyní například nepoužíváme k odnosu jídel krabičky z expandovaného polystyrenu,“ říká Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.
V patnácti restauracích a Café Globus se již rok mohou pít nápoje pouze papírovými, nikoli plastovými brčky. K dispozici jsou ke konzumaci jídel také dřevěné příbory. Hypermarketům, restauracím a kavárnám Globus se daří nacházet dodavatele ekologičtějších variant nádobí z jednorázového plastu. „Alternativy jsou dražší, někdy o třetinu, například papírová brčka stojí čtyřikrát více než plastová. Vyšší cenu nepromítáme do ceny nápoje,“ dodává Aneta Turnovská.
Od července letošního roku je zakázáno uvádět na trh některé jednorázové plastové výrobky, jako jsou příbory, brčka, vatové tyčinky do uší nebo tyčinky k balónkům. I když se toto zboží může doprodávat až do příštího roku, v hypermarketech Globus ho již zákazníci nekoupí, ke koupi jsou už jen ekologičtější alternativy jako brčka z papíru a příbory ze dřeva. Stejně tak je tomu i v patnácti kavárnách a restauracích Globus.
-zue-
# retail # koronavirus # Globus # udržitelnost # obaly # recyklace # Otoč kelímek # Rekrabička
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Knowlimits stále vede v žebříčku mediálních agentur. Největší sítí je Omnicom
COMvergence aktualizovala žebříček mediálních agentur a sítí podle
reklamních objemů klientů za rok 2025. Největší mediálkou podle objemu
zůstává Knowlimits, největší sítí mediálních agentur Omnicom Media.
ČT odhaduje propad financování na dvě miliardy, chce revizi reklamy
Navrhovaná změna financování České televize by podle jejího vedení vedla
k výraznému snížení rozpočtu. V roce 2027 by výpadek mohl dosáhnout
1,75 miliardy korun, v roce 2028 až 2,4 miliardy, uvedla v pátek Česká
televize.
# Aktuality # Lidé # Marketing
Rozvoj investorské komunity Venture Club povede Milena Yasmin Žitníková
Na pozici Growth & Community Lead nastupuje Milena Yasmin Žitníková,
která bude mít na starost rozvoj členské základny, investorských akcí
i strategických partnerství.